اصفهان کامپوزیت
متنوع ترین، باکیفیت ترین و ارزانترین محصولات کامپوزیتی را از ما بخواهید.

کامپوزیت و کراس آرم ها  GRPکاملا عایق هستند و از عبور جریان برق جلوگیری می کنند.

سینی و نردبان کامپوزیت کابل درکارخانجات صنعتی، پتروشیمی، صنایع برق، برای نگهداری و عبور کابل های فشار ضعیف و فشار متوسط کاربرد دارد.

 به نقل از پاون، مهندس"داریوش اصغر نژاد مقدم" مدیر شرکت تولیدی صنعتی بهین نیرو گفت: در خطوط انتقال فشار قوی از کراس آرم های آهنی برای نگهداری و نصب مقره استفاده می شود و چنانچه به هر دلیلی مقره آسیب ببیند و یا بشکند سیم حامل جریان بر روی کراس آرم سقوط کرده و با برق دار شدن کراس آرم ، دکل برق نیز برقرار شده و در نتیجه با اتصال کوتاه به زمین ، خط انتقال قطع می شود و موجب آسیب در شبکه و خاموشی می گردد.

وی افزود: با تولید کراس آرم هایی از جنسGRP که کاملا عایق و مانع عبور برق هستند ، درصورتیکه بنا به هر دلیلی مقره بشکند و سیم حامل جریان برق به روی کراس آرم بیافتد، این برق به دکل و زمین منتقل نمی شود و آسیب های ناشی از قطع برق حاصل نمی شود.

وی با بیان اینکه با نصب کراس آرم های GRP نیاز به نصب مقره در خطوط انتقال نیرو نیست گفت: جنس کراس آرم ها رزین پلی استری است که در ولتاژهای 0 تا 33 کیلو ولت کاربرد دارد.

وی GRP (کامپوزیت) را کاملا عایق دانست و در خصوص ویژگی های آن گفت: عدم خوردگی و زنگ زدگی بخصوص در مناطق شمالی و جنوبی کشور که از رطوبت بالایی برخوردارهستند، وزن سبک تر از آهن، افزایش مقاومت مکانیکی 40 درصدی در مقابل آهن و تحمل فشار نیروهای جانبی از ویژگی های این محصول است.

اصغرنژاد مقدم افزود: سینی های کامپوزیت نیز جهت فیکس شدن درپوش روی قطعات اصلی نیاز به نگهدارنده ندارند و کاملا نسوز هستند.

وی اظهار داشت: چنانچه به هر دلیلی (مثلا ریخته شدن بنزین روی سینی ) سینی های GRP آتش بگیرند توسط خود کامپوزیت از پیشروی آتش جلوگیری می شود و آتش خاموش
 می شود.

وی با یادآوری این مطلب که قیمت سینی های کامپوزیتGRP برابر نمونه آهنی آن است ولی این محصول دارای ویژگی های بسیاری در مقایسه با نمونه آهنی است افزود: ایمنی بسیار بالا در مقابل عبور جریان برق و غیر قابل اشتعال بودن، قیمت مقرون بصرفه، کیفیت بالا، خدمات پس از فروش و تحویل فوری از ویژگی های سینی کامپوزیت GRP است.

 

منبع:  پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی - 19 آبان 1392

 

فروشگاه اصفهان کامپوزیت

آدرس: اصفهان، خیابان اشرفی اصفهانی (کهندژ)، نبش کوچه 32

تلفن: 7650877-0311

همراه: 09133084839 - طلاکوب

نوع مطلب : 4.دانستنی و اخبار در زمینه کامپوزیت، 2.3.کاربرد در صنعت برق، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

امکانات جانبی
بانك اهداكنندگان غیر خویشاوند
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات