اصفهان کامپوزیت
متنوع ترین، باکیفیت ترین و ارزانترین محصولات کامپوزیتی را از ما بخواهید.

آماده سازی محل پرورش گوسفند و بز- تخلیه كود جایگاهتخلیه كود جایگاه

در صورتی که پرورش گوسفند در جایگاه انجام شود، یکی از مهم ترین عواملی که میتواند سبب انتشار انگل ها و بیماری های مختلف شود، آلودگی و تماس دام با فضولات است. 


 


"جهت مطالعه بر روی ادامه مطلب کلیک فرمایید"


روش های جمع آوری کود

بر اساس نوع جایگاه (باز، نیمه باز و بسته) و ظرفیت آن روش جمع آوری کود انتخاب می شود. در دامداری های کوچک معمولاً جمعآوری کود با استفاده از بیل و تراکتورهای کوچک انجام میشود، اما در دامداری های بزرگ و صنعتی جمع آوری کود به روش مکانیزه و با استفاده از انواع كود روب انجام میشود.


1-  در دامداری ها معمولاً کف بستر از جنس خاک، آجرفرش یا بتن است، کود به وسیلة کارگر و با استفاده از بیل یا ماشین آلاتی مانند تراکتور یا تیغه های جمع کنندۀ بستر جمع آوری می شود .


2- در دامداری های پیشرفته از کف های مشبک در جایگاه استفاده م یکنند. در این جایگاه ها کود پس از تولید، از طریق منافذ موجود در کف به کانالهای مخصوص هدایت شده و از محل نگهداری و استراحت دام ها دفع می شود .


از مجموع روش های ممکن برای جمع آوری کود، بر حسب شرایط و امکانات واحد گوسفندداری شما باید بتوانید شرایط را بررسی و بهترین روش را انتخاب کنید.

پیامدهای جمع شدن طولانی مدت کود روی بستر و جمع آوری دیرهنگام آن:

1- جمع آوری نكردن و نگهداری نادرست کود، سبب ایجاد محل مناسب برای تجمع و تکثیر مگس و حشرات و رشد و نمو آنها میشود 
2- باعث آلوده شدن سُم دامها و شیوع بیماری گندیدگی سُم در گوسفند و بز می شود

3- افزایش رشد انگل های خارجی مثل انواع کرمها

4- بر اثر خیس شدن کود و متصاعد شدن گازهای گوناگون از آن، تهویة محل استراحت دامها در جایگاه های بسته و نیمه بسته با مشکل مواجه می شود.

لذا با توجه به موارد بیان شده، کود تولید شده به وسیلة گوسفند و بز با توجه به نوع و جنس کف دامداری، تعداد دام و شرایط آب و هوایی منطقه، باید به صورت روزانه یا چند روز یکبار جمع آوری شود.

جمع آوری كود در فصل زمستان به دلیل خیس شدن سریعتر بستر نسبت به فصل تابستان، به دفعات بیشتری انجام میشود.

در اثر تجمع كود با رطوبت بالا، آلودگی اتمسفر با گازهای متصاعد از بستر و کود دام اتفاق خواهد افتاد که از نظر زیس تمحیطی پسندیده نیست.

 

جمع بندی :

با توجه به مطالب فوق بهترین راهکار جهت جمع آوری فضولات حیوانات استفاده از کف های مشبک می باشد چراکه با وجود سرمایه گذاری اولیه، هزینه جمع آوری فضولات را به شدت کاهش داده و از شیوع بیماری در بین حیوانات جلوگیری می کند. مضاف بر آن باعث آسایش و آرامش حیوان شده که خود باعث افزایش بهره وری و تسریع در بازگشت سرمایه می گردد.

 

معرفی محصول پیشنهادی:

صفحات مشبک پلاستیکی از جنس مرغوب با مواد اولیه PP در مقابل پوسیدگی، تولید و تکثیر قارچ و باکتری مقاوم می باشد. تحمل وزن این پنل های 50×60 سانتیمتر مربع جهت کاربری پرواربندی گوسفند ، بز و حتی گوساله مناسب است.

چشمه ها (سوراخ) این پنل ها کمتر از یک سانتیمتر می باشد که خود از ضروریات استفاده از آن جهت پرواربندی است.


لطفا جهت کسب اطلاع از قیمت و نحوه تهیه با شماره تماس مدیریت جناب آقای مهندس طلاکوب تماس حاصل فرمایید . 09133084839


نوع مطلب : 1.محصولات این شرکت، 2.1.انواع گریتینگ کامپوزیت، 
برچسب ها : گریتینگ پلاستیک، گریتینگ پلاستیکی، صفحه مشبک، صفحه مشبک پلاستیکی، پرواربندی، پرواربندی صنعتی، پرورش مکانیزه گوسفند،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

امکانات جانبی
بانك اهداكنندگان غیر خویشاوند
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات