اصفهان کامپوزیت
متنوع ترین، باکیفیت ترین و ارزانترین محصولات کامپوزیتی را از ما بخواهید.
امروزه ما در اواسط دگرگونی جدیدی هستیم كه با پیدایش كامپوزیتهای پیشرفته (Advanced Composite Materials) آغاز گردیده است.

کامپوزیت ها با ترکیب مواد مختلف عصر تازه ای را در پیدایش عناصر جدید آغاز کرده اند.

این كلاس جدید از مواد ، با پیوند اجزای كاملاً مختلف و غیرمشابه به یكدیگر بوجود می آیند. بطوریكه عملكرد آنها با هم ، باعث توانایی ها و خواصی می شوند كه بسیار فراتر و بهتر از خواص هر یك از آنها بطور جداگانه می باشد. خواص منحصر بفرد این مواد ، آنها را بعنوان عوامل مهمی در پیشرفتهای تكنولوژیكی مطرح ساخته است.

از میان انواع مختلف كامپوزیت ها ، كامپوزیت های پلیمری که مبحث اصلی ما می باشد، بطور گسترده ای در صنعت برق بخصوص در ساخت نسل جدید مقره ها موسوم به مقره های پلیمری یا مقره كامپوزیتی مورد استفاده قرار گرفته اند.

اكنون مقره های كامپوزیت پس از گذشت بیش از چهار دهه از عرضه آنها به صنعت برق و انجام اصلاحات در طراحی و مواد مصرفی آنها ، بعنوان محصولاتی كاملاً شناخته شده و مناسب در خطوط فشار قوی ، مورد استفاده قرار می گیرند.

 

برخلاف مقره های سرامیكی رایج كه تنها از یك ماده عایقی تشكیل می شوند و این ماده هم مسؤول عملكرد الكتریكی مقره و هم مسؤول عملكرد مكانیكی آن است ، مقره های كامپوزیت حداقل از دو ماده عایقی تشكیل می شوند ، یكی برای تأمین خواص الكتریكی ( روكش پلیمری مقره Housing ) و دیگری برای تأمین خواص مكانیكی آن ( هسته كامپوزیت ) . قرار گرفتن این دو قسمت در كنار هم ، مزیت هایی چون وزن سبك و مقاومت در برابر تخریب انسانی ( Vanadalism ) را برای این نوع مقره ها بخصوص در كاربردهای فشارقوی ، موجب شده است.

با توجه به موارد بیان شده ، می توان سه جزء اصلی برای یك مقره کامپوزیت در نظر گرفت :

 

هسته ( میله ) كامپوزیت : هسته كامپوزیت ، میله (FRP (Fiber Reinforced Polymeric Rod  نیز نامیده می شود و وظیفه تحمل بار كششی وارد شده از طرف هادی به آن به دكل را بر عهده دارد و استقامت الكتریكی لازم را نیز تأمین می نماید.

 

روكش ( چتر ) پلیمری (Polymeric Housing or Polymeric Sheds ) : روكش پلیمری مقره ، به منظور حفاظت هسته از هوازدگی و اثرات مخرب رطوبت و شرایط جوی و افزایش ولتاژ لازم برای شكست الكتریكی و ایجاد جرقه ، روی هسته را می پوشاند.

 

یراق آلات ( End-Fittings ): هسته مقره كامپوزیت از دو انتها توسط یراق آلات حمایت
می گردد كه این یراق آلات مسؤول برقراری ارتباط مكانیكی و انتقال بار از هادی دارای ولتاژ بالا به هسته مقره و از آنجا به برج می باشد.

با طراحی دقیق مقره های كامپوزیت این مقره ها ، مزایای بسیار زیادی بخصوص از لحاظ خواص عایقی نسبت به مقره های معمولی خواهند داشت.

 

از مهم ترین این مزایا می توان به موارد ذیل اشاره كرد :

1- وزن كمتر

2- انعطاف پذیری

3- عملكرد و طول عمر بهتر حتی در شرایط آلودگی سنگین و آب و هوای بد.

4- ضایعات كمتر در مراحل تولید نسبت به انوای چینی

5- استقامت بهتر در برابر فشارهای خمشی ، بارهای زیاد ناگهانی ( بارهای ضربه ای ) و نیز تخریب انسانی ( Vanadalism )

6-خاصیت عایقی بهتر نسبت به انواع مرسوم.

7-پایین تر بودن حجم سرمایه گذاری اولیه به منظور ساخت مقره كامپوزیت نسبت به انواع چینی.

 

در سال های اخیر با انجام تحقیقات گسترده در زمینه ساخت مقره های كامپوزیت و در نتیجه پیشرفتهای متعددی كه حاصل گردیده است ، این مقره ها تا ولتاژهای 765 كیلوولت در حال استفاده می باشند.

این امر با مرتفع ساختن معایب و تقویت مزایای این مقره ها ، به مرحله ای رسیده كه تعداد بیشتری از كاربران به استفاده از آنها روی آورده اند و قیمت آنها رو به كاهش است.

 

آدرس: اصفهان، خیابان اشرفی اصفهانی (کهندژ)، نبش کوچه 32

تلفن: 7650877-0311

همراه: 09133084839 - طلاکوب

نوع مطلب : 2.3.کاربرد در صنعت برق، 
برچسب ها : مقره کامپوزیت، کامپوزیت، کامپوزیت در صنعت برق، اتصالات کامپوزیتی،
لینک های مرتبط :

فیلم مقایسه مقاومت یک گریتینگ کامپوزیتی نسبت به یک گریتینگ فلزی


[http://www.aparat.com/v/Oix1I]
نوع مطلب : 1.2.1.گریتینگ مشبک، 4.دانستنی و اخبار در زمینه کامپوزیت، 2.1.انواع گریتینگ کامپوزیت، 
برچسب ها : گریتینگ، کامپوزیت، مقایسه فلز و کامپوزیت، فیلم،
لینک های مرتبط :

کامپوزیت و کراس آرم ها  GRPکاملا عایق هستند و از عبور جریان برق جلوگیری می کنند.

سینی و نردبان کامپوزیت کابل درکارخانجات صنعتی، پتروشیمی، صنایع برق، برای نگهداری و عبور کابل های فشار ضعیف و فشار متوسط کاربرد دارد.

 به نقل از پاون، مهندس"داریوش اصغر نژاد مقدم" مدیر شرکت تولیدی صنعتی بهین نیرو گفت: در خطوط انتقال فشار قوی از کراس آرم های آهنی برای نگهداری و نصب مقره استفاده می شود و چنانچه به هر دلیلی مقره آسیب ببیند و یا بشکند سیم حامل جریان بر روی کراس آرم سقوط کرده و با برق دار شدن کراس آرم ، دکل برق نیز برقرار شده و در نتیجه با اتصال کوتاه به زمین ، خط انتقال قطع می شود و موجب آسیب در شبکه و خاموشی می گردد.

وی افزود: با تولید کراس آرم هایی از جنسGRP که کاملا عایق و مانع عبور برق هستند ، درصورتیکه بنا به هر دلیلی مقره بشکند و سیم حامل جریان برق به روی کراس آرم بیافتد، این برق به دکل و زمین منتقل نمی شود و آسیب های ناشی از قطع برق حاصل نمی شود.

وی با بیان اینکه با نصب کراس آرم های GRP نیاز به نصب مقره در خطوط انتقال نیرو نیست گفت: جنس کراس آرم ها رزین پلی استری است که در ولتاژهای 0 تا 33 کیلو ولت کاربرد دارد.

وی GRP (کامپوزیت) را کاملا عایق دانست و در خصوص ویژگی های آن گفت: عدم خوردگی و زنگ زدگی بخصوص در مناطق شمالی و جنوبی کشور که از رطوبت بالایی برخوردارهستند، وزن سبک تر از آهن، افزایش مقاومت مکانیکی 40 درصدی در مقابل آهن و تحمل فشار نیروهای جانبی از ویژگی های این محصول است.

اصغرنژاد مقدم افزود: سینی های کامپوزیت نیز جهت فیکس شدن درپوش روی قطعات اصلی نیاز به نگهدارنده ندارند و کاملا نسوز هستند.

وی اظهار داشت: چنانچه به هر دلیلی (مثلا ریخته شدن بنزین روی سینی ) سینی های GRP آتش بگیرند توسط خود کامپوزیت از پیشروی آتش جلوگیری می شود و آتش خاموش
 می شود.

وی با یادآوری این مطلب که قیمت سینی های کامپوزیتGRP برابر نمونه آهنی آن است ولی این محصول دارای ویژگی های بسیاری در مقایسه با نمونه آهنی است افزود: ایمنی بسیار بالا در مقابل عبور جریان برق و غیر قابل اشتعال بودن، قیمت مقرون بصرفه، کیفیت بالا، خدمات پس از فروش و تحویل فوری از ویژگی های سینی کامپوزیت GRP است.

 

منبع:  پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی - 19 آبان 1392

 

فروشگاه اصفهان کامپوزیت

آدرس: اصفهان، خیابان اشرفی اصفهانی (کهندژ)، نبش کوچه 32

تلفن: 7650877-0311

همراه: 09133084839 - طلاکوب

نوع مطلب : 4.دانستنی و اخبار در زمینه کامپوزیت، 2.3.کاربرد در صنعت برق، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

فروش و خدمات پس از فروش محصولات کامپوزیتی تولید ایران

تضمین کیفیت و خدمات را با ما تجربه کنید

محصولات كامپوزیت پایه پلیمر از انواع رزین های گرما سخت تقویت شده با الیاف شیشه و به نحوی طراحی و تولید می شوند که یکپارچگی سازه ای آنها با انواع مشابه فولادی و آلومینیمی رقابت می کند؛ با این تفاوت که مشکلات خوردگی، سنگینی وزن و هدایت الکتریکی آنها را نداشته و  مرغون به صرفه تر هستند.

 

محصولات کامپوزیتی در برابر اسیدها، نمک ها، قلیاها و رنج وسیعی از شرایط محیطی و مواد شیمیایی خورنده که بر آلومینیم و فولاد گالوانیزه اثرات شدیدی دارند، مقاومت می کنند. حتی محصولات آلومینیمی یا فولادی پوشش داده شده (آبکاری شده) نیز ممکن است به علت خراش های کوچک ایجاد شده حین نصب یا پس از آن، در معرض آسیب باشند.

این محصولات در مقایسه با فولاد یا آلومینیم، دارای نسبت استحکام به وزن بسیار بالایی
 می باشند، درحالی که یکپارچگی سازه ای مشابهی با آنها دارند . انواع پروفیل های کامپوزیتی پالترود شده که در این سیستم ها به کارگرفته می شوند دارای وزن مخصوصی در حدود یک چهارم فولاد و یک سوم آلومینیم هستند که این امر حمل و نقل ،مونتاژ و نصب آن ها را تسهیل می کند . برخلاف فولاد زنگ نزن این قطعات را می توان در محل و با وسایل دستی برید و سوراخ کرد.

در طولانی مدت نیاز به رنگ آمیزی مجدد نیستند و تا عمق آن دارای رنگ یکنواخت است.

 

اادامه مطلب


نوع مطلب : 2. آشنایی با کامپوزیت ، 3. کاربرد در صنعت، 
برچسب ها : کامپوزیت، مقاطع استاندارد، مقایسه کامپوزیت و فلز، گریتینگ، نردبان،
لینک های مرتبط :

امکانات جانبی
بانك اهداكنندگان غیر خویشاوند
 
 
بالای صفحه
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو